Q4OS 5.2 çıktı

Q4OS geliştirme ekibi, 5.2 sürümünün geliştirme döngüsünü başlatarak, Q4OS 5.2’i kullanıma sundu. Kullanıcıların klasik tarzda bir kullanıcı arayüzü ile basit eklentileri ve Google Chrome, VirtualBox ve geliştirme araçları gibi karmaşık üçüncü parti uygulamalar için kararlı API’leri hizmete sokmayı şiar edinen, Trinity veya KDE Plasma masaüstü ortamını da içeren, Debian GNU/Linux tabanlı hafif bir dağıtım olan Q4OS’un yeni sürümünü indirmek ve kullanmak üzere geri durulmaması gerektiğini belirten ekip, bunun Trinity 14.1.1 masaüstü ortamı olan Debian Bookworm 12 ve Plasma 5.27.5’i temel aldığını ve 64bit/x64 bilgisayarlar için kullanılabilir olduğunu hatırlatırken, bunun, uzun süreli bir destek (LTS) sürüm olduğunu ifade ediyor. Q4OS Aquarius Plasma live-cd – 64bit kurulum kılavuzu ve Q4OS Aquarius Trinity live-cd – 64bit kurulum kılavuzunun incelenebileceği belirtiliyor. Kullanıcılar XFCE, LXQT, Cinnamon ve LXDE masaüstü ortamlarından birini de tercih edebiliyorlar. Q4OS 5.2 hakkında bilgi edinmek için bu yazıyı inceleyebilirisiniz.

 

Q4OS 5.1-testing edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
konuk
konuk
10 ay önce

Q4OS 5.2 Aquarius, stable
08 July, 2023
A brand new stable Q4OS 5.2 version codenamed ‘Aquarius’ is immediately available for download and use in production environments.
”Kod adı ‘Aquarius’ olan yepyeni, kararlı bir Q4OS 5.2 sürümü hemen indirilebilir ve üretim ortamlarında kullanılabilir.”

https://q4os.org/blog.html#news230708

Yazı içerisinde verdiğiniz linkde stabil sürüm olduğu yazıyor. Daha önce bir yorum yapıp bunu belirttim. Fakat yorumu silmişsiniz ve yazıyıda düzeltmemişiniz. Uzun süredir takipçiniz olduğum için küçükde olsa bir katkım olsun, görüğüm bir hatanın düzeltilmesine yardımcı olayım istedim. Bu tutumunuz hoşmu sizce. Bu yorumuda sileceksinizdir.

2
0
Yorum yapar mısınız?x