Ubuntu 14.04.3 Duyuruldu

İkinci bakım güncellemesi 14.04.2 20 Şubat 2015‘te duyurulan Ubuntu 14.04’ün üçüncü bakım güncellemesi 14.04.3, Adam Conrad tarafından duyuruldu. Bunun ayrı bir yeni sürümü temsil etmediğini, yalnızca güncel paketleri ve hata düzeltmelerini içeren güncel bir yükleme medyası olduğunu belirten Conrad; Ubuntu ekibinin bir LTS (Long Term Support) sürüm olan Ubuntu 14.04’ün üçüncü bakım güncellemesinin masaüstü, sunucu, bulut ve core ürünlerini duyurmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Conrad; Ubuntu ile birlikte Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Studio, Ubuntu GNOME, Ubuntu Kylin, Xubuntu ve Mythbuntu’nun da 14.04.3 sürümlerinin kullanıma sunulduğunu belirtti. Bu versiyonların sürüm notlarına buradan ulaşılabilir. Linux çekirdeğini 4.04.3’e güncellediklerini söyleyen Conrad; yeni donanım desteği için 12.04 sürümünden bu yana donanım etkinleştirme özelliğini sunduklarını ifade etti. Conrad; güvenlik güncelleştirmeleri ve önemli hata düzeltmeleri içeren sürümde, özellikle kararlılık konusuna odaklanıldığını söyledi. Ubuntu 14.04.3 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Ubuntu 14.04.3 ve türevi sürümleri edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
caylakpenguen
caylakpenguen
8 yıl önce

ubuntu global sunucu adresleri yerine türkiye resmi yansısı olan http://ftp.linux.org.tr/ubuntu-releases/ adresini kullanmanız iso ları daha hızlı download etmemiz olanak sağlayacaktır. kolaylıklar.

0
Yorum yapar mısınız?x