Tor 0.4.7.11 duyuruldu

İnternet üzerinde kişisel bilgileri gizleyebilme ve anonim olma olanağı sağlayan ünlü güvenlik aracı Tor‘un 0.4.7.11 sürümü duyuruldu. Bunun, 0.4.7.x serisinin yeni kararlı sürümü olduğu belirtilirken, sürümün, yüksek önemde güvenlik sorunu da dahil olmak üzere çeşitli hata düzeltmelerini içerdiği söyleniyor. 0.4.7 sürümünden bu yana yapılan değişikliklerin tam listesi için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz. Tor’u kaynağından derlemek isteyenlerin ilgili kaynak kodunu web sitesindeki olağan yerden indirebilecekleri ifade ediliyor. DEFAULT kümesine sahip çok satırlı VALUES yan tümceleri içeren INSERT ifadelerine yönelik olarak güncellenebilir görünümler için bir düzeltme içeren yeni sürümde, yabancı tablo bölümleri olan bölümlenmiş bir tabloda MERGE kullanımına izin verilmediği ifade ediliyor. Bölümlenmiş veya devralınan tablolarda genişletilmiş istatistiklerle bir planlayıcı hatası için düzeltme yer alan sürümde, yeniden yürütme işlemin başlangıcı ile alt işleminin başlangıcı arasındaki bir noktadan başladığında bellek sızıntılarına yol açabilecek mantıksal kod çözmedeki hataların düzeltildiği söyleniyor. Tor 0.4.7.11 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için değişiklikler sayfası incelenebilir.

Kuşkusuz, bu trafiğin şöyle bir dezavantajı da vardır. Birçok sitenin açılması uzun sürebilmektedir. Ancak, kullanıcı .onion uzantılı web sitesini yayınlayarak bu sayede Tor Browser üzerinden yayınladığı siteye girişin hızlı olmasını sağlayabilir. Ayrıca bu siteye normal browserlar ile erişilemeyecektir, siteye yalnızca Tor Browser kullananlar ulaşabileceklerdir. Yani mükemmel bir şekilde gizlenmiş bir web sayfasıdır, söz konusu olan. Tor 0.4.7.11 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x