Vivaldi 1.3 Duyuruldu

“Herkes için değil, senin için” sloganıyla kullanıma sunulan, bir dönem Opera firmasının patronluğunu da yapmış olan Jon von Tetzchner’in öncülük ettiği Vivaldi tarayıcısının 1.3 sürümü, Tatsuki Tomita tarafından duyuruldu. Güç kullanıcıları hedefleyen yeni sürüm, gizlilik ve daha gelişmiş özellikler ile özel temalar içeriyor. Yeni bir kararlı sürümün, Linux üzerinde sekmeleri hazırda bekletme özelliğine haiz olduğu, sürümün, herhangi bir eklenti yüklemek zorunda kalmaksızın Chrome eklentilerini desteklediği ifade ediliyor. GNU/Linux’a özgü kimi değişiklikler de içeren yeni sürüm hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için blog duyurusunu ya da değişiklikler sayfasını inceleyebilirsiniz. 1994 yılında, hızlı bir web tarayıcı yapmak için çalışmaya başlayan iki programcının, pek çok özellikleriyle popüler bir yazılım olan  Opera’nın doğmasını sağladıklarını, yenilikçi ve mükemmellik yanlısı oldukları için artık çok sevdikleri o tarayıcının yönünü değiştirdiğini, bu nedenle, kendileri ve dostları için artık yeni bir tarayıcıya ihtiyaç olduğunu düşündüklerini anlatmıştık. Bu yeni tarayıcı Vivaldi idi. Bir dönem Opera firmasının patronluğunu da yapmış olan Jon von Tetzchner, Vivaldi adlı yeni bir internet tarayıcısı projesini başlatmış; hızlı ama aynı zamanda işlevsel, esnek ve kullanıcı için yapılmış bir tarayıcı üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Opera’nın hızlı başlatma, fare sürüklemeleri ile gezinti gibi pek çok özelliğini alan Vivaldi ile ilgili olarak biz de “Opera’nın Ardılı Vivaldi Tarayıcısı Nasıl Yüklenir?” başlıklı bir konu ile sürece katkıda bulunmuştuk.

vivaldi-1-3

Vivaldi 1.3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Vivaldi

Vivaldi hakkında fikir edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ergenekon Yigit
Ergenekon Yigit
6 yıl önce

vivaldi bildigim kadariyla free software ya da open source bir proje degil, neden bu tarayicinin haberi burada yapiliyor?
https://www.reddit.com/r/vivaldibrowser/comments/41v0gl/why_isnt_vivaldi_on_github/

Ergenekon Yigit
Ergenekon Yigit
6 yıl önce
Reply to  filozof

Bildigim kadariyla o source code sadece chromium kismina ait yani ui open source degil. Burada da bahsedildigi gibi sadece chromium tabani open source.
https://teknoseyir.com/inceleme/vivaldi-browser#comment-1969361

vishal
vishal
2 yıl önce

vivaldi is not a free software
https://www.appsandreports.com/

6
0
Yorum yapar mısınız?x