Kodi 21.0 “Omega” RC1 duyuruldu

Televizyon ve uzaktan kumanda ile kullanım için GNU/Linux, OSX, Windows, iOS ve Android yüklü aygıtlarda 10 metreye kadar bir kullanıcı arayüzü üzerinden özgür ve açık kaynak kodlu (GPL) bir medya oynatıcı olarak işlev gören ve eskiden XBMC olarak bilinen Kodi‘nin yeni seriden 21.0 “Omega” sürümünün RC1 versiyonu duyuruldu. İlgili paketlerin indirilmek üzere yansılarda yerini aldığı bildirilirken, kullanıcılardan gelecek geri bildirimlerin önemli olduğunun altı çiziliyor. Bunun bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. Bunun büyük bir sürüm olduğu ve beklendiği gibi birçok yeni özellikle birlikte geldiği belirtiliyor. Bununla birlikte, FFmpeg 6.0’a yapılan temel değişikliklerle bazı gerilemelerin meydana gelme ihtimalinin çok yüksek olduğu söyleniyor. Bu nedenle, bunu yüklemenin büyük olasılıkla bazı şeyleri bozacağının unutulmaması ve bu noktada sorunları belirlemek ve düzeltmek için kullanıcı yardımına gerçekten ihtiyaç olduğunun mutlaka hatırlanması gerektiği ifade ediliyor. Kodi 21.0 “Omega” RC1 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ya da GitHub sürümler sayfasını inceleyebilirsiniz.


  

Kodi 21.0 “Omega” RC1 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

Ayrıca HOW-TO:Install Kodi for Linux sayfasını inceleyebilirsiniz.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İskender Musaoğlu
İskender Musaoğlu
1 ay önce

Maalesef Kodi Fedora’da sağlıklı çalışmıyor. Menüler görünmüyor, menü kutucukları boş olarak görünüyor. ne yaptıysam olmadı: Fedora’nın deposundan kurdum, Flatpak’den kurdum, kendi RPM dosyasından kurdum… Hatta x11’de de denedim. Sonuç aynı. Windows’ta sorunsuz çalışıyor.

1
0
Yorum yapar mısınız?x