FreeCAD 0.18.1 çıktı

Parametrik bir 3D modelleyici olan FreeCAD‘in 0.18.1 sürümü çıktı. Pek çok hatanın giderildiği yeni sürüm, çeviri güncelleştirmeleri de içeriyor. Ancak, henüz sürüm hakkında herhangi bir resmi duyuru yapılmamış olduğu için sürüm hakkında ayrıntılı bilgi edinmek mümkün değil. 3D görünüm, görünümü hızla yönlendirmek için artık yeni bir gezinme küpünden faydalanıyor. Artık duvarlar bir blok yığını olarak gösterilebiliyor ve boyutların ve blokların nasıl istiflenmesi gerektiğini yapılandırmak için birçok seçenek sunuluyor. FreeCAD; açık kaynak (LGPL ve GPL lisanslı), çok gelişmiş eklentiler içeren ve özelleştirmeye olanak sağlayan bir yazılım. C++ ve Python ile yazılan FreeCAD; STEP, IGES, STL ve diğerleri gibi pek çok açık dosya formatını okuyor ve yazıyor. (Bu konuda daha fazlası için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.) Parametrik modelleme; kullanıcının modelinin geçmişine gidip parametrelerini değiştirerek, tasarımını kolaylıkla değiştirmesine olanak tanıyor. FreeCAD kimler içindir? Ev kullanıcıları, bu işi hobi edinmiş olanlar, böyle bir projeye sahip olanlar…vb. FreeCAD’in pek çok işlevselliğine Python ile erişebilmek mümkün.

FreeCAD 0.18.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali yalçın
Ali yalçın
4 yıl önce

Freecad gerçekten çok kullanışlı, çiziyorum 3d yazıcımda basıyorum. ölçeklendirmesi çok güzel. bazen çizimde değişiklik yapmak istediğimde başaramıyorum ama yüzlerce çizim yaptım ve baskı aldım. 3d yazıcı kullananlar için süper…

1
0
Yorum yapar mısınız?x