Microsoft Windows 10'a Yeni Bir Web Tarayıcısı Hazırlıyor

Windows 8’de gerçekleştirdiği arayüz değişikliği ile pek çok kullanıcının tepkisine yol açan Microsoft; Windows 10 için hazırlıklarını temkinli bir biçimde sürdürüyor. Yeni versiyonun ön sürümünde Internet Explorer ile kullanıcının karşısına çıkan firmanın, final sürümde kod adı “Spartan” olan yeni bir web tarayıcıyı kullanıcılara sunmayı düşündüğü söyleniyor. ZDnet yazarı Mary Jo Foley’in bildirdiğine göre; İnternet Explorer’dan bütünüyle kopmayı da düşünmeyen Microsoft; Windows 10 ile “Spartan” adlı yeni bir tarayıcıyı kullanıcıya sunmayı düşünüyor. Böylelikle ilkin Mozilla Firefox’a, ardından Google Chrome’a büyük oranda pay kaptıran İnternet Explorer’ın kötü gidişine dur denilebileceği düşünülüyor. Chakra JavaScript motorunu kullanan, basit ve sade bir arayüze sahip olacağı söylenen yeni tarayıcının, Windows 10’un içinde kullanıcının isteğine bağlı olarak kurulum sırasında yüklenebilmesi öngörülüyor.

Mary Jo Foley, çoğu kişinin İnternet Explorer 12 beklentisi içinde olduğunu ama gelecek tarayıcının söz konusu “Spartan” adlı yeni hafif tarayıcı olduğunu söyledi. Foley; İnternet Explorer’ın artık yalnızca iOS ya da Android platformlarında kullanılacağını ifade etti. Konu hakkında daha geniş bilgi edinmek için Mary Jo Foley’in yazısını inceleyebilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x