LibreOffice 6.4.0 için ikinci hata avcılığı oturumu 23 Aralık’ta yapılacak

LibreOffice topluluğu; 2020’nin Ocak ayının sonunda kullanıma sunulması planlanan LibreOffice 6.4.0 için geliştirme çabalarını aralıksız sürdürüyor. LibreOffice QA ekibinin, hataları bulmak, raporlamak ve triyaj için 23 Aralık 2019 Pazartesi günü ikinci LibreOffice 6.4.0 hata avcılığı oturumunu düzenleyeceği, Mike Saunders tarafından duyuruldu. Testlerin yapılacağı sürümün, yakında ön sürümler sayfasından indirilebilecek olan LibreOffice 6.4.0 RC1 sürümü olduğunu belirten Saunders; ikinci hata avcılığı oturumunun tüm detaylarının wiki‘de mevcut olduğunu söyledi. Saunders; sürümle ilgili gelişmelerin sürüm takviminden takip edilebileceğini ifade etti. LibreOffice 6.4.0 için ikinci hata avcılığı oturumuna yönelik Mike Saunders’ın yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

LibreOffice 6.4.0’ı sağlam bir sürüm haline getirmek üzerine çalıştıklarını söyleyen Saunders; geliştirme döngüsünün devam ettiğini, birçok yeni özelliğin geldiğini ifade etti.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cloud_kolelik_linux_ozgurluk
cloud_kolelik_linux_ozgurluk
3 yıl önce

Önce 6.2.2’nin Türkçe hataları çözülseydi minnettar kalırdık.

LibreOffice’nin bugs.documentfoundtion.org sitesinde LibreOffice Base’yi çökerten (çalışmasını engelleyen) apaçık, aşikar bir Türkçe dil dosyası hatasını bildirmeme rağmen nerdeyse 1 serne oldu halen çözülmedi.

Sitede, Sn.Muhammet Kara’ya havale edilmiş görülüyor fakat kendisinin bir dönüşü olmadı.

Mecburen LibreOffice’yi İngilizce kullanıyorum.

1
0
Yorum yapar mısınız?x