Steam GNU/Linux İçin 1.300'den Fazla Oyun İçeriyor

Steam, GNU/Linux için 1.300’den fazla oyun barındırıyor. Steam’de GNU/Linux için oyun sayısı artıyor. Bunun kanıtı, Steam’de GNU/Linux için oyun sayısının 1.300’ü aşmış olmasıdır. 1.300 sayısı kimilerine pek de büyük bir sayı gibi görünmeyebilir ama söz konusu gelişmenin aşağı yukarı iki yıl içinde elde edildiğini hatırlamak gerekir. Steam GNU/Linux için oyun yayınlamaya başlamadan önce, GNU/Linux’un oyun kapasitesinin gülünç durumda olduğu, oysa şimdi böyle olmadığı söyleniyor. Windows platformu için 5877 oyun barındıran Steam’in GNU/Linux’a 1/4 oranında destek verdiği ifade ediliyor. Sadece birkaç ay önce bu oran 1/5 idi. Valve; Kasım ayında Steam makinelerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunlar bir masaüstü ortamı olarak Steam ve GNU/Linux dağıtımı çalıştırmak üzere hazırlanmış PC / Console melez cihazlar.

İşler her zaman çok iyi gitmiyor. Son birkaç ay içinde GNU/Linux oyun sayısında düşüş olduğu görülüyor. Ancak Valve yatırıma devam ediyor. Artık donanım üreticileri de başta Windows olmak üzere diğer platformlarla eşit durumda olmasa bile GNU/Linux oyuncularına daha fazla dikkat etmek zorunda kalıyor. İşler bu biçimde ilerlerse, yıl sonuna kadar Steam’de GNU/Linux için en azından 2.000 oyun görülebileceği ifade ediliyor.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x