Hazır Openbox!

Bilindiği gibi, Debian Türkiye Forum’un değerli bir üyesi, değerli arkadaşımız Vedat Kılıç; uzun zamandır kendine özgü ISO kalıpları hazırlıyor. Vedat, bunları kendisine ait olan gnulinuxfree.blogspot.com üzerinden yayımlıyor. Bilindiği gibi, daha geniş bir çevreye duyurulması amacıyla bu çalışmaları forum üzerinden ve buradan da sizlere duyurmaya çaba gösteriyoruz. Vedat Kılıç‘ın en son yazdığı “Hazır Openbox” adlı yazıda, “Hazır Openbox” olarak adlandırdığı bir dosya hazırladığını ifade ediyor. Kullanılan sisteme hiç dokunmadan, onun yanında Openbox oturumunun kullanabileceğini söylüyor.

Hazır Openbox olarak adlandırdığım bir dosya hazırladım. Kullandığınız sisteme hiç ellemeden onun yanında Openbox oturumunu kullanabilirsiniz. Hazırladığım dosya ile hiç bir ayar gerekmeden Openbox oturumunu kullanabilir veya isterseniz geri kaldırabilirsiniz. Debian, Debian tabanlılar, Ubuntu, Mint ve Ubuntu türevlerinde kullanabilirsiniz.Dosya içine daha uygun olacağı için sistem teması ve ikon teması ekledim. İsterseniz “Görünümü Özelleştir” aracıyla kendi belirlediğiniz temayı seçebilirsiniz. Openbox denemek veya kullanmak isterseniz alttaki bağlantıdan dosyayı indirin.

Hazır Openbox

Dosyayı sağ tık ile açın, açtığınız yerde boşluğa sağ tıklayın, sağ tık menüsünden açtığınız uçbirime ./install.sh komutunu girmenizle kurulacaktır. Bilgisayarı yeniden başlatın ve giriş yöneticisinden Openbox oturumu seçin. Openbox oturumunda sizi yukarıdaki görüntünün aynısı karşılayacaktır. Bunun kullandığınız sisteme herhangibir etkisi yoktur. Geri kaldırmak isterseniz varsayılan kullandığınız sisteme geçin, paketi kurduğunuz şekilde bu defa uçbirime ./uninstall.sh komutu girmenizle silinecektir. Herhangi bir özelleştirmeye gerek kalmayan, hazır Openbox denemeniz kolay gelsin ve başarılar.

gnulinuxfree.blogspot.com

, , , , , , ,

4.5 2 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah Manaz
Abdullah Manaz
1 yıl önce

Teşekkür ederiz, Linux dünyasına açılan penceremiz oldunuz. Başarılar.

ilker
ilker
1 yıl önce

Openbox kullanmaktan buyuk keyif alan bir kullaniciyim. Hemen deneyeceğim. Hazirlayan arkadasa teşekkürler.

illedelinux
illedelinux
1 yıl önce

Teşekkürler arkadaşlar.
Bağlantıyı yeniledim, alttaki adresten indirebilirsiniz.
Hazır Openbox

Mr. Robot
Mr. Robot
1 yıl önce

Hocam bağlantı bozulmuş yenileyebilir misiniz?

Mr. Robot
Mr. Robot
1 yıl önce
Reply to  filozof

Anladım hocam teşekkür ederim.

6
0
Yorum yapar mısınız?x