SUSE Linux Enterprise 15 SP4 duyuruldu

Üçüncüsürüm adayı 21 Haziran 2020‘de duyurulan SUSE Linux Enterprise’in 15 SP4 sürümü duyuruldu. Dördüncü hizmet paketi olan SUSE Linux Enterprise (SLE) 15 SP4’ün kullanıma sunuluşu ile OpenLDAP sunucusunun (paket openldap2, Eski SLE modülünün bir parçası) sistemden kaldırıldığı ifade ediliyor. OpenLDAP sunucusunu kullanan müşteriler için daha kolay bir geçiş sağlamak için OpenLDAP istemci kitaplıkları ve komut satırı araçlarının şimdilik desteklenmeye devam edileceği belirtiliyor. İş yükü gereksinimleri (performans, güvenilirlik, işletim sistemi ortamı) ne olursa olsun, kullanıcı ihtiyaçları için özel olarak oluşturulmuş bir işletim sistemi çözümünü kullanıma sunulduğu belirtilirken, AMD ve Intel x86-64, IBM Z, IBM POWER ve Arm64 gibi pek çok mimaride çalışan ortak bir kod tabanına sahip olan sistemin, kullanıcı tarafından özelleştirilebileceği söyleniyor. openSUSE Leap ve SUSE Linux Enterprise arasında %100 uyumluluk sağlanmış olduğunu söylenirken; bunun, openSUSE ve SUSE kullanıcıları ve müşteriler için önemli bir kilometre taşı olduğu ifade edildi. SUSE Linux Enterprise 15 SP4 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

SUSE Linux Enterprise’in Intel ve AMD 32 ve 64 bit x86, Intel Itanium, IBM Power ve System Z mimarilerine destek veren ürünleri, 60 gün boyunca ücretsiz denenebilir. SUSE Linux Enterprise 15 SP4 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x