SUSE Linux Enterprise 15 SP6 duyuruldu

Şirketin kurumsal sınıf Linux dağıtımının altıncı hizmet paketi olan SUSE Linux Enterprise’in 15 SP6 sürümü duyuruldu. Service Pack 6 çeşitli performans ve güvenlik iyileştirmeleri içeriyor. SUSE Linux Enterprise 15 SP6 ailesi, performans ve güvenlikte önemli iyileştirmeler sağlayan 6.4 sürümüne yönelik büyük bir çekirdek güncellemesi içeriyor. Bu güncelleme Intel, AMD, ARM, NVIDIA, IBM Power ve IBM Z platformları için kapsamlı bir donanım ve sürücü yenilemesi ile optimizasyonları içeriyor. SUSE Linux Enterprise 15 SP6, gelişmiş bellek yönetimi yükseltmeleri ve dosya sistemi iyileştirmeleri sunarak, kritik iş yükleri için daha verimli kaynak kullanımı ve daha iyi performans sağlıyor. SUSE Linux Enterprise 15 SP6’da ağ performansı önemli ölçüde iyileştirilmiş ve çeşitli ortamlarda daha hızlı ve daha güvenilir ağ işlemleri sağlanmış bulunuyor. En yeni Intel Eagle Stream ve Birch Stream platformları tam olarak desteklenirken, BT altyapısı için Intel teknolojisindeki en son gelişmelerden yararlanabilme olanağı sağlanıyor. İş yükü gereksinimleri (performans, güvenilirlik, işletim sistemi ortamı) ne olursa olsun, kullanıcı ihtiyaçları için özel olarak oluşturulmuş bir işletim sistemi çözümünün kullanıma sunulduğu belirtilirken, AMD ve Intel x86-64, IBM Z, IBM POWER ve Arm64 gibi pek çok mimaride çalışan ortak bir kod tabanına sahip olan sistemin, kullanıcı tarafından özelleştirilebileceği söyleniyor. openSUSE Leap ve SUSE Linux Enterprise arasında %100 uyumluluk sağlanmış olduğu söylenirken; bunun, openSUSE ve SUSE kullanıcıları ve müşteriler için önemli bir kilometre taşı olduğu ifade edildi. SUSE Linux Enterprise 15 SP6 hakkında  bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

 

SUSE Linux Enterprise’in Intel ve AMD 32 ve 64 bit x86, Intel Itanium, IBM Power ve System Z mimarilerine destek veren ürünleri, 60 gün boyunca ücretsiz denenebilir. SUSE Linux Enterprise 15 SP6 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x