Ubuntu JWM 32bit güncellendi

Debian Türkiye Forum’un değerli bir üyesi, değerli arkadaşımız Vedat Kılıç; uzun zamandır kendine özgü ISO kalıpları hazırlıyor. Vedat, bunları kendisine ait olan gnulinuxfree.blogspot.com üzerinden yayımlıyor. Ancak, daha geniş bir çevreye duyurulması amacıyla biz de bu çalışmaları Debian Türkiye Forum üzerinden ve buradan sizlere Yerli GNU/Linux başlığı altında duyuruyoruz. Vedat Kılıç en son “Ubuntu JWM 32bit güncellendi” yazısıyla geldi. Dostumuzun yazısı şu şekilde: “Son sürüm Ubuntu JWM 32bit’de arkaplan değiştirici gibi içime sinmeyen bazı küçük detayları yeniden düzenledim ve birebir görüştüğüm bazı kullanıcılar tavsiyesiyle yeni yazılımlar ekledim. Ayrıca kendim uyarladığım bazı özellikler dahil ettim. Arkaplan değiştiriciyi butonla yapmıştım, resimde görüldüğü gibi onu görsel bir GUI şekline getirdim ve resim sayısını 54’e çıkardım. Ayrıca yine resim yolu ekleyerek arkaplanın değişmesini sağlayan basit bir yazılım uyarladım. Bir Url ekleyerek Yotube videolarını indiren yine basit bir yazılım dahil ettim. Bir çok platformda kullandığımız parolalar için çok yönlü şifre üreten şifre üreteci ekledim.

Kullanıcılarla iletişimi kolaylaştırmak için traya eklenen bir kısayol dahil ettim. Sisteme yeni dahil ettiğim yazılımların bir kısmı şunlardır.
-Simplescreenrecorder
-Virtualbox
-Uget
-Peek
-Pidgin
-5 adet farklı oyun ve Youtube-dl gibi bazı küçük yazılımlar.
Sisteme yapılan özellikler ve eklemeler dışında sistemin temel yapısı olduğu gibi korundu. Sistemde yüklü yazılımlar listesi ve iso kalıbını buradan indirin.
Ubuntu JWM 32bit güncellendi

Kullanıcı adı: ubuntu
Parola: ubuntu

Bu güncelleme sayesinde bir video çektim, yenilikler hakkında biraz daha fikir edinebilirsiniz.

gnulinuxfree.blogspot.com

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x
()
x