Flatpak 1.15.0 duyuruldu

Eskiden xdg-app olarak bilinen, GNU/Linux masaüstünde yazılım dağıtımı, paket yönetimi ve uygulama sanallaştırması için bir yardımcı program olan Flatpak‘in 15.0 sürümü, Simon McVittie tarafından duyuruldu. Flatpak’ın artık Autotools yerine Meson kullanılarak derlenebileceğini belirten McVittie; bunun, Meson 0.53.0 veya üstü ve Python 3.5 veya üstünü gerektireceğini söyledi. Çeşitli çeviri güncellemeleriyle gelen yeni sürüm, libglnx alt projesini güncellemiş bulunuyor. Kerberos kimlik doğrulaması için bir portal görevi gören gssproxy soketinin paylaşıldığı belirtiliyor. Flatpak uygulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Flatpak 1.15.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için github.com üzerinde yayımlanan sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Flatpak 1.15.0 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Salçalı Ekmek
Salçalı Ekmek
1 yıl önce

Selamlar hocam, Flatpak’in güncellenme mantığını tam olarak anlamadım, sonuçta bu Flatpak kapalı alan yani sanbox gibi bir alan değil mi ? içindeki uygulamanın yükseltilmesi yeterli gelmiyor mu ?

1
0
Yorum yapar mısınız?x