KDE Plasma 5.27’nin son Plasma 5 özellik sürümü olması planlanıyor

Qt 6’ya taşınma ve KDE Frameworks 6 geliştirmesi tam hızda devam ederken, KDE geliştiricileri, KDE Plasma 5.27’nin son Plasma 5 özellik sürümü olması planlandığını ifade ediyor. İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen KDE Akademy konferansının özetini yayımlayan önemli KDE geliştiricisi Kai Uwe, bu yılki yıllık KDE toplantısındaki popüler konunun Qt 6’ya taşınma ve KDE Frameworks 6 geliştirmesi olduğunu belirtti. Aralık ayının sonunda KDE Framework 5’teki özelliklerin dondurulmasına karar veren KDE geliştiricileri, böylelikle KDE Plasma 5.27’nin Plasma 5 serisindeki son özellik sürümü olacağına karar vermiş oluyor. Önümüzdeki Şubat ayında çıkarılması planlanan KDE Plasma 5.27, yaklaşık sekiz yıldır kullanımda bulunan Plasma 5 serisinin son sürümü olacak. Konuya ilişkin olarak önemli KDE geliştiricisi Kai Uwe’nin blogunu inceleyebilirsiniz.

Qt’nin araçlarının o zamandan beri çok geliştiğini ve günümüzde ad alanlarını da kaydetmenin mümkün olduğunu belirten Uwe; Qt 6 ve Fameworks 6’nın kendisi için de bu Akademi’de büyük bir konu olduğunu belirtti. Uwe; KDE Akademy konferansının gelen olarak iyi bir konferans olduğunu düşündüğünü söyledi.

, , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x