WineConf 2022’de Vulkan, PE Dönüşüm seyri, Wine 8.0 konuları ele alındı

Bu hafta X.Org Geliştiriciler Konferansı (XDC 2022) ile birlikte, Wine geliştiricilerinin yıllık toplantısı olarak WineConf 2022 de gerçekleşti. Minneapolis’te ortaklaşa düzenlenen etkinlikleri düzenleyen CodeWeavers, WineConf sırasında GNU/Linux ve macOS’ta Windows oyunlarının ve uygulamalarının keyfini çıkarmak için iki günlük ilginç konuşmalar yapıldığını ifade etti. Wine, Portable Executable “PE” dönüştürme cephesi, Wine D3D Vulkan arka ucu, çoklu monitör desteği, iyileştirilmiş tema, FAudio tabanlı Xaudio ve çok daha fazlası üzerinde birçok çalışma gerçekleştirildiği ifade ediliyor. WineD3D Vulkan arka ucu olgunlaşmaya devam ediyor ve genellikle Direct3D OpenGL kod yolundan daha iyi performans sunuyor. Wine 8.0’ın 2023’ün başlangıcında kullanıma sunulması planlanıyor.

Bu nedenle, Aralık ayının başlarında Wine 8.0 kod dondurması ve sürüm adaylarının başlangıcı olacak. Wine 8.0 için planlanan zamanda VKD3D 1.6’nın birleştirilmesi hedefleniyor. Wine-Staging cephesinde hâlâ bekleyen yaklaşık 600 yama var ve geliştiriciler bu yamaları yukarı akışa almak için geliştirmek ve çalışmak için daha fazla yardım kullanabilecekler. WineConf 2022’nin iki gününün kayıtlarını aşağıdaki videolarda bulabilirsiniz.

, , , , , , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x