KDE Plasma 5.9.1 duyuruldu

KDE Plasma masaüstü ortamının 5.9.1 sürümü duyuruldu. KDE Plasma 5.9.1 sürümünü duyurmaktan mutluluk duyulduğu ifade edilirken; bunun KDE Plazma 5 serisi için bir hata düzeltme sürümü olduğu, pek çok özellik iyileştirmesi ile masaüstü deneyimini tamamlamak için yeni modüller içeren 5.9 sürümünün ise sadece bir hafta önce, 31 Ocak 2017’de yayınlandığı hatırlatıldı. Modern bir masaüstü bilgisayar deneyimi için Plasma masaüstü için gerekli tüm araçları sunan yazılım; görsel efektler ve ölçeklenebilir grafik kullanımı ile modüller masaüstü deneyimi içeriyor. Yeni çeviri ve düzeltmeler içeren yazılıma ait bir live kalıbın USB disk üzerinde kolaylıkla denenebileceği söyleniyor. KDE Plasma 5.9.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusu incelenebilir.


KDE Plasma 5.9.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , ,

KDE Plasma 5.9.1 duyuruldu için 2 yorum

  1. plasma 10 Şubat 2017 at 01:36 #

    Plasma çevirileri neden iyileşmedi? Yani Plasma KDE 5 çıkalı 2 yıl oldu ama çeviriler hala eksik. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Ne düşünüyorsunuz Filozof?

    • filozof 10 Şubat 2017 at 18:17 #

      Sevgili plasma, KDE Türkçe çeviri istatistikleriyle ilgili şu linkteki veriler sana fikir verecektir. Gördüğün gibi çeviri oranında süreç içinde bir düşüş gözleniyor. Bu düşüş ne yazık ki devam etmiş ve şu an için neredeyse %60’lar seviyesine gelmiş. Yani çeviri konusunda pek iyi bir durumda değiliz. Selamlar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.