Intel GNU/Linux Grafik Yükleyicisi Güncellendi

Intel GNU/Linux Grafik yükleyicisi güncellendi, Ubuntu 14.04 LTS için destek eklendi ve daha iyi Baytrail performansı sağlandı. Intel grafik ortamının GNU/Linux kullanıcıları için en az zahmetli bölge olmasına rağmen, Nvidia ve diğer üst düzey grafik kartlar için de sürücü desteği gelince, durum şimdi çok daha iyi bir hâl aldı. Ancak, GNU/Linux için Intel’in yerel grafik yükleyicisi gerçekten türünün tek örneği. Şimdi Ubuntu 14.04 desteğiyle sunulan Intel’in grafik yükleyicisi, 1.0.6 sürümüyle Broadwell desteği, Baytrail iyileştirmeleri, güç tasarrufu özellikleri ve pek çok yenilik içeriyor. Intel’in grafik yükleyicisi, Intel grafik donanımınız için en son grafik ve video sürücülerinin yüklenmesine olanak sağlıyor.

Intel’in grafik yükleyicisinin en yeni sürümü, Ubuntu ve Fedora için kullanıma hazır. Sürüm 1.0.6 olarak, Ubuntu 14.04 LTS ve Fedora 20 resmen destekleniyor. DEB ve RPM paketleri 32 ve 64-bit mimarilere uygun olarak buradan indirilebilir.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sezer Bozkır
Sezer Bozkır
9 yıl önce

Ellerinize sağlık yazı için, bu performans artışına sağlayan belirli bir program var mı yoksa çıkan 3.15 çekirdeği vs. sayesinde mi böyle oldu?

filozof
filozof
9 yıl önce
Reply to  Sezer Bozkır

Yazıda da belirtildiği gibi, Intel’in GNU/Linux Grafik yükleyicisi güncellenmiş. Yeni 1.0.6 sürümüyle Broadwell desteği, Baytrail iyileştirmeleri, güç tasarrufu özellikleri ve pek çok yenilik gelmiş.

0
Yorum yapar mısınız?x