İlledelinux Debian System güncellendi

Bilindiği gibi, Debian Türkiye Forum’un değerli bir üyesi, değerli arkadaşımız Vedat Kılıç; uzun zamandır kendine özgü ISO kalıpları hazırlıyor. Vedat, bunları kendisine ait olan gnulinuxfree.blogspot.com üzerinden yayımlıyor. Bilindiği gibi, daha geniş bir çevreye duyurulması amacıyla bu çalışmaları forum üzerinden ve buradan da sizlere duyurmaya çaba gösteriyoruz. Vedat Kılıç‘ın en son yazdığı “İlledelinux Debian System güncellendi” başlıklı yazı şöyle başlıyor: “Geri bildirimlerden oluşan bazı düzeltmeler için kalıbı güncelledim. Gereksiz gördüğüm paketleri kaldırdım, kalıp boyutu yarı yarıya düştü. Kullanıcı seçimi için uyarladığım Package Install adlı aracı (alttaki resimde görülmektedir) geliştirerek daha kullanıcı dostu haline getirdim ve ağ yöneticisi ekledim.”


Bunların dışında kurulumda ağ sorunu olmaması için bazı eklemeler yaptım. Önceki kalıpta oluşan fazlalıklar ve eksiler düzeltildi. Paket tercihlerini yine kullanıcılara bıraktım, Package Install aracına eklediğim bir çok paketin yanısıra Wine, Virtualbox, Chrome, Slimjet, Nvidia gibi depo harici paketler tek tık ile kurulabilir durumda. Masaüstü Kur-Kaldır ve Package Install araçlarını sağ tık menüden ve panel menüsünden çalıştırabilirsiniz. Bunların dışında temel sistem ve ayarları olduğu gibi korundu. İlledelinux Debian System çalışmasının güncellenmiş iso kalıbını buradan indirin. İlledelinux Debian System Güncel
İlk paylaşımda olduğu gibi geri bildirimde bulunmaktan çekinmeyin, her bildirim veya öneri sizlere daha kullanışlı bir sistem olarak geri dönecektir.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
illedelinux
illedelinux
4 yıl önce

Teşekkürler üstadım.
Bu güncellemeyi yapmasaydım içim rahat etmezdi.
Geri bildirimler ne kadar önemli, onun sayesinde bu güncelleme yapıldı.

1
0
Yorum yapar mısınız?x